به کلینیک تخصصی کاشت مو و زیبایی دی خوش آمدید
blog detail header image

هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست ؟

 سفتی کردن پوست و پیشگیری از افتادگی در قسمت های گوناگون صورت و گردن از مواردی است که  در معرض دید قرار دارد و مردم میخواهند زیبا دیده شوند. در بسیاری از اشخاص بمخصوصا در صورت تابش نور آفتاب و  استفاده از سیگار به تدریج حالت شلی و افتادگی پوست پس از چهل سالگی پدیدار می شود. شیوه های موجود ترمیمی جهت بهبود این افتادگیها عمدتا روش های جراحی یا اصطلاحا لیفتینگ ( کشیدن پوست ) بود که افراد بسیاری به علت نقاهت پس از جراحی و نیاز به استراحت و عدم کار کردن برای چند روز، عوارض احتمالی جراحی و بیهوشی و حتی هزینه آن چندان تمایلی به انجام آن برای اصلاح افتادگی و شلی پوست نداشتند.

بر این اساس وجود روشی موثر، ایمن و غیرجراحی برای اصلاح افتادگی پوست و اصطلاحا لیفت پوست بسیار موردنظر بود. خوشبختانه کمتر از ۱۰ سال قبل روش هایفو به این منظور معرفی شده است. در هایفو ( HIFU ) عملا از امواج اولتراسوند مشابه امواج ماوری صوت ارزیابی های تشخیصی سونوگرافی، البته با تمرکز و تقویت این امواج در روند بهبود پیری و افتادگی پوست استفاده می شود. HIFU مخفف کلمات High Intensity Focused Ultrasound می باشد که معنای لغوی آن اولتراسوند با امواج متمرکز تقویت شده هست.

مکانیسم اثر بخشی هایفو چگونه است ؟
در این تکنولوژی انرژی غیر تهاجمی امواج اولترا سوند با شدت بالا روی بافت های پوست و زیر پوست متمرکز شده و در این مناطق گرما ایجاد می شود ، این گرما منجر به تحریک سلولهای فیبروبلاست و سلولهای کلاژن ساز پوستی شده و در نتیجه کلاژن سازی توسط سلولهای پوستی افزایش می یابد.بهترین دما جهت تخریب و بازسازی کلاژن بین 60-70 درجه است که این دما توسط تکنیک هایفو در پوست ایجاد می شود.

سلول های پوست با یک جلسه هایفوتراپی سخت فعال می شوند و شروع به بازسازی پوست می کنند و در نتیجه ، کار شدید سلول های پوستی به صورت بهبود قوام پوست ، رفع شلی پوست ، افزایش خاصیت الاستیسیتی پوست،صاف تر شدن پوست ، کاهش چروکهای پوست،کاهش منافذ پوست ، شفاف تر شدن پوست خود را نشان می دهد و اگر بخواهیم خلاصه کنیم با انجام یک جلسه هایفو تراپی پوست سفت تر و محکم تر شده و جوانتر و شاداب تر به نظر می رسد.

هایفو در چه افرادی مناسب هست ؟
بر اساس مطالعات انجام شده اثربخشی هایفو در موارد شلی و افتادگی خفیف تا متوسط پوست اثربخشی قابل ملاحظه ای دارد ولی انجام آن در موارد شلی و افتادگی های بسیار شدید پوست شاید کمتر موثرباشد. در موارد افتادگیهای شدید پوست بر اساس وضعیت عمومی مانند سن، بیماریهای زمینه ای و ترجیح فرد مراجعه کننده باید در مورد انجام لیفت جراحی یا هایفو تصمیم گرفت.

از طرفی در افرادی که به هر دلیل مانند وجود بیماری های زمینه ای یا حتی ترس از جراحی مایل به انجام جراحیهای لیفتینگ نمی باشند، هایفو انتخاب مناسبی برای بهبود افتادگی پوست می باشد.

نتایج و مزیت های روش هایفو :
1- تکنولوژی آسان و نسبتا بدون درد.
2- لیفت مناسب و بهبود قدام پوست و جمع کردن منافذ و روشن کردن پوست  همه باهم انجام می شود.
3- جوانسازی پوست خیلی طبیعی به نظر می رسد.
4- روش غیر تهاجمی و غیر جراحی و بی عارضه است.
5- روی انواع پوست حتی پوست های تیره ( که انجام لیزر مشکل ساز است ) قابل انجام است.
6- روی پوست صورت گردن و کل بدن قابل انجام است.
7- امواج اولتراسوند سالهاست که در پزشکی استفاده شده و ایمنی آنها در بدن انسان ثابت شده است.
8- پس از انجام هایفو چشمها بازتر ، ابروها بالاتر و صورت جوانتر به نظر می رسد.

ماندگاری نتایج هایفو چگونه است ؟
یک لیفت آنی پس از هایفو ممکن است رخ دهد که البته زیاد نیست و گاهی اصلا رخ نمی دهد ولی بهبود وضع پوست از 2 ماه بعد شروع می شود تا ماه ها ( بین 6-9 ماه ) پس از هیفو ادامه می یابد و ماندگاری نتایج تا 1 الی 2سال پس از یک جلسه هایفو است که بستگی به میزان شلی پوست دارد.البته کسانی که مایلند پوست خودرا جوان و شاداب نگه دارند می توانند هایفو را از 30 سالگی انجام دهند و آن را سالانه تکرار کنند.

3 نظر

الهه

سلام.دستگاه هایفو تراپی متفاوت هست ؟چندین نوع هست؟مثه لیزر ،یا فقط یه دستگاه هست.ممنون

24 مهر 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام . تقریبا همه دستگاه ها یکی هستند .بهترین نو هایفو دابلو اس هست که بهترین دستگاهی هست که داره در دنیا استفاده میشه .

24 مهر 1396
یاس

سلام.دستگاهی که استقاده میکنید چی هست؟وهزینه هر جلسه هایفو چقدر هست ؟

18 دی 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. دستگاه دابلو اس استفاده میکنیم و هزینش یک میلیون و پانصدهزارتومن هست.

26 دی 1396
نيلوفر

سلام خسته نباشيد فقط براي خط فك هزينه اش چقدر ميشه

9 بهمن 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. هزینه هایفوتراپی یک میلیون و پانصد هزار تومن هست که برای کل صورت باید انجام بشه، برای یک ناحیه انجام نمیشه.

14 بهمن 1396