اطلاعیه : کلینیک تخصصی پوست مو و زیبایی دی هیچ شعبه ای در هیچ شهر یا استانی در ایران ندارد و تنها شعبه این مرکز در شهر شیراز می باشد .
به کلینیک تخصصی کاشت مو و زیبایی دی خوش آمدید
blog detail header image

نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو

نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو

نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو

در دوره پس از عمل مخصوصاً در شب باید بسیار مراقب باشید، چراکه کاشت مو یک روش جراحی است و جای تعجب نیست که پوست سر شما برای مدتی پس از آن بسیار حساس شود. پس از کاشت مو، پوست در ناحیه ای که موهای اهداکننده کاشته شده، قرمز و پوسته پوسته می شود. علاوه بر این، بقایای بی حس کننده موضعی مورد استفاده، در اولین شب پس از کاشت مو از پوست سر خارج می شود.

از این رو برای جلوگیری از چسبیدن زخم ‌های در حال ترمیم پوست به بالش و پارگی آن، باید وضعیت خواب خاصی را اتخاذ کنید. بنابراین، دانستن جواب این سوال که بعد از کاشت مو چطور بخوابیم، برای همه افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند و یا به تازگی این عمل را پشت سر گذاشته اند، مهم و حیاتی به نظر می رسد. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو را باهم بررسی کنیم.

دلیل اهمیت صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو

بدیهی است که در روزهای اول پس از کاشت مو، پوست سر بسیار حساس و آسیب پذیر خواهد شد. صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو از این جهت اهمیت دارد که خوابیدن نادرست، به طوری که فشاری به پوست سر وارد شود، موجب از بین رفتن گرافت ها و خونریزی خواهد شد. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بعد از خوابیدن نادرست در افراد ایجاد شود، افزایش تورم بعد از کاشت مو است.

صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو علاوه بر این که احتمال خونریزی و بروز مشکلات دیگر را کاهش می دهد، موجب کاهش تورم و التهاب پوست سر نیز می شود. بنابراین صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو در کنار توجه به مراقبت های قبل از کاشت مو و مراقبت های پس از کاشت مو، تاثیر بسزایی در رسیدن به نتیجه ی مطلوب خواهد داشت.

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

نحوه صحیح استراحت و خوابیدن بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو چطور بخوابیم؛ نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو در رسیدن به نتیجه مطلوب و پیشگیری از عوارضی همچون ورم زیاد، عفونت بعد از کاشت مو، خونریزی و … بسیار مهم است. موارد زیر از جمله مواردی هستند که باید در استراحت و خوابیدن بعد از کاشت مو، برای بهبود سریع تر و جلوگیری از ایجاد مشکلات رعایت شوند:

استفاده از کمپرس یخ: در پنج شب اول، کمپرس یخ از ورم بیشتر پیشانی یا اطراف چشم جلوگیری می کند. اگر دچار تورم شدید، می‌ توانید یخ را روی پیشانی خود قرار دهید، اما توجه داشته باشید کمپرس یخ با ناحیه ‌ای که جراحی شده است تماس نداشته باشد، زیرا هیچ چیز نباید این منطقه را لمس کند.

استفاده از پد: استفاده از یک پد که باید هر شب تعویض شود، بقایای ماده بیهوشی را که از پوست نشت می کند، به خود جذب خواهد کرد. همچنین این پد از تجمع رطوبت روی پوست نیز جلوگیری می کند.

خوابین رو به بالا: پس از کاشت مو، باید به پشت و رو به بالا بخوابید و از چرخیدن یا خوابیدن روی شکم خودداری کنید. فولیکول های موی تازه کاشته شده نباید با بالش شما تماس پیدا کنند، در غیر این صورت ممکن است ریشه های مو که هنوز به خوبی گیر نکرده اند دوباره پاره شوند. اگر این اتفاق بیفتد، نه تنها عمل کاشت موی شما به هدر رفته است، بلکه ممکن است اسکار دائمی نیز ایجاد شود.

چه مدت پس از کاشت مو می توان به حالت عادی خوابید؟

پس از حدود ده روز، پوستهای روی زخم ها در ناحیه گیرنده و ناحیه اهداکننده شروع به ریزش می کنند. در این مرحله، دیگر نیازی به استفاده از پدهای یکبار مصرف ندارید. همچنین می‌ توانید وضعیت خوابیدنتان را در حالت عادی از سر بگیرید. با این حال، پوست سر شما همچنان به ضربه حساس است، بنابراین باید به مراقبت ادامه دهید.

نکاتی برای نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو

در کنار رعایت مواردی که گفته شد، نکاتی نیز وجود دارند که باید در هنگام خوابیدن بعد از کاشت مو به آنها توجه داشته باشید. این نکات عبارتند از:

  • بالش و ملحفه ی خود را به خوبی بشویید و از تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
  • از یک حوله یا پارچه ی نرم روی بالش خود استفاده نمایید.
  • توصیه می شود برای خوابیدن پس از کاشت مو، سر خود را در زاویه 30 تا 45 درجه نگهدارید.
  • از فشار و ضربه بالش به پوست سر خودداری کنید.

جمع بندی

همانطور که گفتیم، داشتن خواب کافی و صحیح در رسیدن به نتیجه مطلوب از کاشت مو و جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون عفونت، تورم، خونریزی و … بسیار حائز اهمیت است. توصیه می شود در روزهای پس از کاشت مو تا حداقل 10 روز رو به بالا بخوابید و از فشار و ضربه به پوست سر اکیدا خودداری کنید.

در غیر اینصورت ممکن است ضربه یا فشاری هنگام خوابیدن به پوست سر شما وارد شود که این امر باعث کنده شدن پیوند های مو و از بین رفتن کاشت موی شما خواهد شد. کلینیک دی، یکی از بهترین کلینیک های کاشت مو در شیراز می باشد که توانسته با بهره مندی از آخرین تکنولوژی و پیشرفته ترین تجهیزات زیبایی-لاغری کلیه خدمات مربوطه را به هم وطنان ارائه دهد. 

0 نظر