به کلینیک تخصصی کاشت مو و زیبایی دی خوش آمدید
blog detail header image

کاشت مو و ده نکته که قبل از جراحی باید بدانید

کاشت مو و ده نکته که قبل از جراحی باید بدانید

کاشت مو و ده نکته که قبل از جراحی باید بدانید

کاشت مو یکی از گزینه‌های پیش رو و مهمترین گزینه برای افرادی که با ریزش مو روبرو هستند، می باشد و اگر شما هم جزء این افراد هستید حتما با سوالاتی در این زمینه روبرو خواهید بود. در این مطلب قصد داریم به تعدادی از سوالات شما درباره کاشت مو پاسخ دهیم.

در این مطلب می‌خوانید:

  • آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید؟
  • آیا افراد کاملا طاس هم می توانند مو بکارند؟
  • آیا از موی نواحی دیگر( به جز پشت و اطراف سر) هم می توان به عنوان منطقه دهنده استفاده کرد؟
  • آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد یا دائمی است؟
  • آیا موهای کاشته شده قابل رشد هستند و می توانند آنها را رنگ یا فر کرد؟
  • آیا می توان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد؟
  • آیا کاشت مو هم عوارضی دارد؟
  • آیا بعد از عمل محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟
  • آیا عمل کاشت مو دردناک است؟
  • بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

بسیاری از افرادی که دچار طاسی هستند و یا دچار ریزش موی دائمی شده اند با انبوهی از پرسش ها مواجه می شوند و اگر پاسخ مناسبی برای آنها بیابند، راحت تر می توانند درباره کاشت مو تصمیم بگیرند. حالا در این بخش به پاسخ سوالات شما درباره کاشت مو می‌پردازیم:

آیا افراد کاملا طاس هم می توانند مو بکارند؟

اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشند، طاسی کامل و درجه هفت محسوب می شود. این افراد معمولاً بانک موی کافی ندارند و پشت سرشان شبیه نعل اسب مو دارند و نمی توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو محسوب شوند. برای چنین افرادی کلاه گیس توصیه می شود.


چه افرادی واجد شرایط کاشت ابرو و مژه هستند؟

معمولاً افرادی با ابروهای تکه ای یا ظریف و با تراکم کم واجد شرایط کاشت ابرو و مژه هستند. البته میزان موفقیت در کاشت ابرو بستگی به توانایی جراح و تیم او دارد.

در عین حال کاشت ابرو برای بیماران دچار نقص ابرو مناسب تر است و برای بانک مو می توان از موهای پشت گردن و نقاطی از بدن که ضخامت کمتری دارند استفاده کرد. کاشت مژه نیز قابل انجام است ولی بسیار مشکل و پر دردسر است و نتایج هم به اندازه کاشت ابرو رضایت بخش است.


آیا از موی نواحی دیگر( به جز پشت و اطراف سر) هم می توان به عنوان منطقه دهنده استفاده کرد؟

موهای مناطق مختلف بدن دارای تفاوت های ساختاری و اساسی با یکدیگرند بنابراین نمی توان از موی هر ناحیه از بدن به جای موی سر استفاده کرد و بهترین مو برای کاشت در مناطق طاس سر، موی ناحیه مشخصی از پشت و اطراف سر است.


آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد یا دائمی است؟

در مورد افرادی که تراکم موی پشت سر آنها کافی نباشد و وسعت طاسی زیاد باشد این امکان وجود دارد که پس از کاشت اولیه به روش fut  از روش fit  یا همان fue  می توان کاشت مو را انجام داد و وسعت بیشتری را پوشش داد در حین حال موهای کاشته شده دوباره نمی ریزند زیرا آنها از پشت سر برداشته می شوند و این موها نسبت به هورمون عامل ریزش مو ( دی هیدرو تستسترون) حساس نیستند. بنابراین بقای این موها همیشگی است.


آیا موهای کاشته شده قابل رشد هستند و می توان آنها را رنگ یا فر کرد؟

بله، خصوصیات این موها مانند سایر موها می باشد و رفتاری که با سایر موها داریم با این موها نیز می توانیم داشته باشیم. فقط طی ماه اول پس از کاشت مو نباید موها را رنگ یا فر کرد. حتی ریش و سبیل کاشته شده در آقایان کاملاً طبیعی و قابل اصلاح  و آرایش هستند.


آیا می توان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد؟

به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی بین انسان ها در صورت استفاده از موهای شخص دیگر این موها پس زده می شوند و به اصطلاح نمی گیرند.


آیا کاشت مو هم عوارضی دارد؟

اگر کاشت مو توسط متخصص پوست و موی با تجربه و آشنا به جزئیات بیماریهای پوست و مو و با رعایت شرایط استاندارد فیزیکی و استریلی انجام شود عارضه ای در پی نخواهد داشت ولی پس از کاشت مو تعدادی عوارض موقت وجود دارد از جمله تورم خفیف در پیشانی که با تنظیم حالت نیمه نشسته حین خواب برای چند شب اول و کمپرس  سرد پس از کاشت مو قابل بهبود است. درد در منطقه دهنده یا گیرنده مو هم که اغلب خفیف و زودگذر است و با مصرف داروهای مسکن برطرف می شود.


آیا بعد از عمل محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟

البته موهای جدیدی به جای موهای برداشته شده در نمی آیند اما تکنیک برداشت به گونه ای است که به طور معمول محل برداشتن مو در پشت سر مشخص نیست و این محل در زیر خواب موهای پشت سر مخفی خواهد شد.


آیا عمل کاشت مو دردناک است؟

خیر، این عمل سرپایی و با روش بی حسی موضعی انجام می شود وتنها درد بیمار درد تزریق ماده بی حسی در ابتدای عمل است. در حقیقت ممکن است در طول عمل  شما خواب باشید.
در هر جلسه کاشت مو حداکثر چند گرافت کاشته می شود؟

معمولاً در یک جلسه حداکثر حدود 1500 تا 2000 گرافت ( معادل 4 تا 5 هزار تار مو) می توان برداشت و کاشت کرد.


بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

با هر روشی که کاشت مو انجام شود برای دو تا سه هفته موهای کاشته شده رشد می کنند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای پیوند زده شده است. سپس موها وارد فاز استراحت شده و می ریزند البته ریشه مو سالم و زنده است.

رشد مجدد مو پس از سه تا چهار ماه آغاز شده و حدود سه ماه دیگر طول می کشد( یعنی در مجموع شش ماه) تا موها کاملاً رشد کنند و مجدداً سه ماه دیگر زمان لازم است تا موهایی که در آمده اند کاملاً شبیه موهای طبیعی شوند در این زمان اگر همه فاکتورها رعایت شده و کار به صورت حرفه ای انجام شده باشد، اگر چه تراکم موهای کاشته شده کمتر از تراکم موی طبیعی است ولی نمای منطقه کاشت کاملاً عادی است و هیچ کس متوجه کاشت مو در فرد نخواهد شد. 

31 نظر

فریدون نجفی

ممنون بسیار عالی - جواب تمامی سئولات داده شده

22 مرداد 1396

پاسخ

مدیر سایت

خواهش میکنم .

23 مرداد 1396
فریدون نجفی

ممنونم از اطلاعات مفیدتون و جالبتون . چه خوب بود افرادی که اطلاعاتی در باره موضوعات ندارند حداقل دیگران را به شک و تردید نمی انداختند. !

22 مرداد 1396
نگین

خسته نباشین..ببخشین کاشت مو برای خانمها هم جواب می دهد؟

13 شهریور 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام . همه خانم‌هایی که دچار طاسی یا ریزش ما هستند، نمی‌توانند مو بکارند.اغلب ریزش مو در خانم‌ها با آقایان متفاوت است، ریزش مو در خانم‌ها به‌صورت منتشر است و موهای همه قسمت‌های سرشان به‌صورت منتشر شروع به ریزش می‌کند. موهایی هم که برای کاشت برداشته می‌شود از همین موهای در حال ریخته شدن هستند که اگر آنها را در جای دیگر قرار دهیم باز هم روند ریزش خود را طی می‌کنند و با کاشتن آنها مجدد شاهد ریزش آن ها هستیم و موها دیر یا زود می‌ریزند، به‌همین دلیل تنها خانم‌هایی که موهای خود را به دلایلی مثل زخم، سوختگی و تصادف از دست داده‌اند، می‌توانند با بررسی شرایط دیگر دوباره مو بکارند.

23 شهریور 1396
صفی الله کریمی

سلام و احترامات تقدیم است . نام من صفی الله فعلا در کابل افغانستان سکونت دارم و کلنیک تانرا از طریق سایت تون دیدم . و من میخواهم بیایم ایران بخاطری کاشت موی طبعی شما لطف نموده ایمیل ادرس تانرا برایم بفرستید تا چند تا عکس بری تان بفرستم و همچنان برم بگویید بعد از دیدن عکسها که من چند روز باید ایران بمونم از شروع تا ختم کاری تون ؟ و هم هذینه اش را هم برم بگویید . و من همراه ندارم اگر امکان داشته باشه بعضی از فامیل های ما در اصفهان است و عمل کاشت مو اگر در اصفهان شود بهتر است .با احترام منتظر جوابی هر چی زوتر تان استم

29 مهر 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام . خیر در اصفهان شعبه نداریم . کل زمان کاشت مو سه روز کاری می باشد . شما می توانید از طریق صفحه ی نوبت دهی آنلاین و از طریق ربات تلگرام کلینیک دی تصاویری از سر خود ارسال کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند .

30 مهر 1396
حمید ایزدی

با سلام خدمت دکتر عزیز توضیحات بسیار کامل و جامع و خالصانه بود ممنون

26 آبان 1396
مهدی کوچکیان

با سلام و احترام و تشکر از اطلاعات صحیح شما من حدود 8 سال قبل مو کاشتم. اکنون احساس می شود که لازم و ضروری است یک ترمیم تکمیلی انجام شود. دفعه قبل با جراحی از پشت سر برداشتند. بانک موی خوبی پشت و اطراف سر دارم و جلو سر نیاز به ترمیم و وسط سر نیاز به کاشت دارد. اولا می خواستم بدانم که بهترین روش چیست ثانیا می خواستم بدانم چقدر حدودا هزینه دارد. و موضوع سوم اینکه اگر بخواهم در موسسه شما کاشت را انجام دهم چکار باید انجام دهم زیرا من اصفهانی هستم اما شنیده ام که کار موسسه شما عالی است و قیمت آن نیز معقول است. با تشکر

29 آبان 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام و احترام . شما می بایست یا از طریق دو شماره 09176090290 , 09378787431 از طریق واتس اپ و یا تلگرام تصاویر از سر خود را ارسال کنید تا مشاورین ما بعد از بررسی به شما هزینه و مدت زمان را اعلام کنند .

29 آبان 1396
حسین

با سلام و خسته نباشید لطف کنید بفرمائید ایا کاشت مو به روش sut هم انجام میدهید یا خیر؟ اگر ممکنه جواب رو ایمیل کنید

10 بهمن 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. روش کاشت موی ما safer یا همان sut هست که هزینه هر تار مو 250 تومن می باشد.

14 بهمن 1396
کاوه

با سلام کاوه هستم از اصفهان میخواستم بدونم که امکان نوبت دهی قبل از ساله جدید هست چون بعد از عید عروسیم هست و میخوام تو برج دوازده پیوند مو انجام بدم تا موعد عروسی موهام رشد کنه .و سواله دیگه اینکه عکس های پیوند مو رو که میبینم فضای خالی بین موها زیاده امکانه کاشت نزدیکتر موها هست و همچنین میخواستم هزینه ی کاشت رو بدونم . و یه چیزه دیگه شنیدم که قسمت پیشانی تا جایی که حالت چین روی پیشانی میفته نمیشه مو کاشت ایا امکان کاشت مو روی پیشانی هست که پیشانی کوچکتر نشون داده بشه. ممنون که وقت میزارین و جواب میدید .

3 اسفند 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. موهای کاشته شده 10 ماه بعد رشد می کند و اگر الان کاشت مو رو انجام بدین، نتیجه ای برای عروسیتون نداره. بنابر ضخامت موها، تراکم مشخص می شود و تراکم موها 100% مثل روز اول نمیشه. روی چین پیشانی امکان کاشت وجود نداره و حالت طبیعی نخواهد داشت و خط رویش مو استانداردهایی داره که طبق اونها کاشت انجام میشه.

3 اسفند 1396
سلطانی

چه سنی برای کاشت بهتر است؟

8 فروردین 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. 25 سال تمام به بالا سن مناسب کاشت مو می باشد.

14 فروردین 1397
خراسانی

با سلام آیا کاشت مو در خانمی که بعلت ارثی بودت دچار ریزش مو شده موثر است؟؟ طبق نظر دکتر ریزش مو ارثی است

22 فروردین 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. به خانم هایی که ریزش موی ارثی دارند، کاشت مو را پیشنهاد نمی کنیم، زیرا معمولاً خانمهایی که ریزش موی ارثی دارند، بانک موی ضعیفی دارند.

23 فروردین 1397
آرش پارسا

باسلام وعرض خسته نباشید آیا درمدت سه روزی که درآنجا اقامت داریم میتونیم همراه داشته باشیم؟

29 فروردین 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. نیازی به همراه نیست ولی در صورت تمایل به داشتن همراه، هزینه همراه با خودتون هست.

30 فروردین 1397
اکبر نمدی

با سلام و احترام می خواستم در خصوص کاشت مو که آیا برای من امکان کاشت هست یا نه ؟ و دوما هزینه و مدت زمان کاشت چند روز خواهد بود ؟ ممنون و سپاسگذار

5 خرداد 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. باید عکستون رو ارسال کنید تا امکان کاشت مو بررسی بشه. مشاور آنلاین از طریق واتس آپ و تلگرام : 09176090290 , 09378787431

9 خرداد 1397
رضا

با سلام و خسته نباشد من ورزش بدنسازی کار میکنم میخواستم بدونم برای کاشت مو چقدر باید باشگاه نروم

30 خرداد 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. در صورت سبك كار كردن يك ماه بعد كاشت مو و در صورت سنگين كار كردن سه ماه بعد از کاشت مو نباید باشگاه برید.

30 خرداد 1397
احمدی

با سلام و احترام.با توجه به پاسخ‌های شما کاشت مو برای خانم‌ها خصوصا با الگوی ریزش ارثی مؤثر نیست.شما چه راهکاری رو پیشنهاد میدین؟برای این مشکل درمانی هست؟

1 تیر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. کاشت موی خانم ها نتیجه مطلوب مورد انتظارتون رو به دنبال نداره و راهکار خاصی برای رفع این مشکل نداریم.

2 تیر 1397
امیر علی

با سلام.شرایط سنی بخصوصی برای کاشت مو وجود داره؟من 24سالمه

11 تیر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. بهتره صبر کنید تا 26 سالتون بشه. سن مناسب کاشت مو 26 سال به بالا هست.

11 تیر 1397
حسین

با سلام و خسته نباشید. آیا تزریق پی آر پی درد دارد، ممنون می شوم اگر پاسخ کامل بفرمایید؟

28 تیر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. به هر حال هر نوع تزریقی همراه با درد هست، اما نه دردی که غیرقابل تحمل باشه.

3 مرداد 1397
رامین

سلام خسته نباشین ببخشید شما خدمات کاشت و ترمیم ریش هم دارید یا خیر؟ ممنون

7 شهریور 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. بله انجام میدیم و از موهای پشت سر برداشت می کنیم. باید عکستون رو بفرستید تا ببینیم به چه صورت هست. از طریق شماره های زیر میتونید عکستون رو بفرستید: مشاوره از طریق واتس آپ 09176090290 09378787431 09338490911 مشاوره از طریق تلگرام 09176090290 09378787431 09338490911

12 شهریور 1397
مهدی منتظر

با سلام ایا صحیح است که میگویند دارویی که بعد از عمل برای تقویت مو تجویز میشود دارای عارضه ی نازایی میباشد.و سوال دوم اینکه نوشته اید در هر جلسه حدود ۲۰۰۰ مو میتوان کاشت فاصله هر جلسه چقدر میباشد و سیکل کاری آن دوباره از ابتدا شروع میشود؟ ممنون موفق و پیروز باشید

6 مهر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. دارویی که عارضه نازایی ایجاد کند، ممنوع بوده و تجویز نمی شود. دارویی به نام فیناستراید هست که باعث کم شدن میل جنسی میشه و هنگام استفاده باید نزدیکی به صورت محافظت شده باشه و نباید حاملگی صورت گیرد. در هر جلسه 2000 گرافت کاشته میشه و عمل کاشت به مدت دو یا سه روز متوالی انجام میشه.

7 مهر 1397
مسیح

بهترین روش برای کاشت مو چیست؟ کاشت مو به شیوه FUT کاشت مو به شیوه FIT کاشت مو به روش safe روش ترکیبی با روش های FUT و FIT و شما از چه روشی استفاده میکنید؟ دستگاههایی که استفاده میکنید جدید هستن؟

18 مهر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. جدیدترین روش کاشت مو، روش safer یا همون sut هست که در کلینیک دی، کاشت مو به این روش انجام میشه. انتخاب روش کاشت مو بستگی به بانک موی فرد داره.

19 مهر 1397
علیرضا

با سلام و خسته نباشید تورم بعد از عمل کاشت چقدر طول می‌کشه پایان کمپرس یخ برای تورم مفید است

19 مهر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. تورم حداکثر به مدت سه روز طول می کشه و کمپرس یخ در صورتی که سینوزیت نداشته باشید، میتونه مفید باشه.

19 مهر 1397
مجتبی

تو پاسخاتون فرمودین هزینه هر تار مو 250تومان میباشه.الان باز همین قیمته یا تغییر کرده.بعدش ملاک شمارش موهای کاشت شده چطوریه.ممنون

20 مهر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. هزینه هر تار مو 300 تومان هست. ملاک شمارش موهای کاشته شده، پیاز مویی هست که کاشته میشه و هر پیاز مو معادل سه تار مو می باشد.

21 مهر 1397
علی رضا بنی احمد

با سلام احتراما در دستورالعمل شستشو در روز سوم گفته شده از دوش حمام استفاده شود. سوال اینجاست که دوش حمام برای موای کاشته شده مضر نیست و باعث کنده شدن نمیشود؟

22 مهر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. توضیحات لازم به صورت مکتوب و مصور داخل توصیه نامه ارائه شده است.

23 مهر 1397
مهدی

سلام شما کاشت مو Fue را مکمل sut انجام می دید یعنی از موهای سینه یا ریش قسمت زیر گردن برای تراکم بیشتر استفاده می کنید؟!

6 آبان 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. برداشت موهای بدن مثل موهای سینه و ریش رو پیشنهاد نمی کنیم، چون جای اون ها باقی می مونه و همچنین اینکه موهای سینه ماندگاری نداشته و به مدت یک تا 5 سال بخش عمده ای از اونها می ریزه و اگر موهای سر با تراکم بالا کاشته بشه، نیازی به استفاده از موهای بدن نیست.

6 آبان 1397
رز

همسر من ده روزي هست كاشت مو انجام داده ولي احساس مي كنم پلكهاش افتادگي پيدا كرده ايا اين مسئله طبيعي است؟

9 آبان 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. با کلینیکی که کاشت مو رو انجام دادید تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

10 آبان 1397
امین

باسلام .من میخواستم بدونم ناحیه فرق سر را هم میشه کاشت انجام داد؟

9 آبان 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. بله، روی ناحیه فرق سر میشه کاشت رو انجام داد

12 آبان 1397
علی

با سلام چطور میشه مطمئن شد که تعداد گرافتی که کاشته شده همون تعداد گرافتی هست که محاسبه میشود؟و آیا تضمینی هست که همون تعداد تار مو کاشته شده رشد کنه؟

13 آبان 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. 8 نفر مسئول شمارش تعداد پیازهای مو هستند و کاملاً مشخصه چه تعداد پیاز مو کاشته میشه. در قسمت جلوی سر، 95 درصد و در قسمت پشت سر 80 درصد از پیازهای کاشته شده رشد می کنند. تصور اینکه 100 درصد پیازهای موی کاشته شده رشد کنند، اشتباهه.

13 آبان 1397
بهزاد گرجی

روش سیفر هر جلسه چه مقدار. تار مو برداشته میشود آیا نسبت به روش fut همان طول درمان رادارد ودر یک جلسه نهایت کاشت مو چقدر است

14 آبان 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. روش safer بسته به تعداد تار مو، 2 تا 3 روز زمان می بره و هر جلسه بسته به بانک موی افراد، سایز پیاز مو و ... متفاوته.

14 آبان 1397
ماهان

عرض سلام و وقت بخیر من میخواستم بدونم روش کاشت به انتخاب فرد نیست؟چون با توجه به تجربه ی دوستان فکر میکنم روش sut آسان تر باشد. چرا سایر کلینیک ها روشsutرا یک روزه انجام میدهند اما شما فرمودید 3 روز؟ هر تار مو 300تومان در روش sut؟ به جز 300تومان برای هر تار مو ،هزینه های دیگری نیز باید بپردازیم؟ و آیا این هزینه برای همه ی روش های کاشت یکی است؟

21 آبان 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. علت زمان بیشتری که در کلینیک دی صرف کاشت مو میشه، دقت و وقت بیشتری هست که صرف انجام این کار میشه. به غیر از هزینه کاشت هر تار مو، هزینه دارو و آزمایش هم هست. جهت کسب راهنمایی بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید: مشاوره تلفنی: 07136342020 07136341414 07136341313

21 آبان 1397
علی

سلام من ابان 97دراین کلینیک موکاشتم واقعا دوستان کلینیک خوبی هست وکادرخوبی دارن مخصوصا حین عمل والان خداروشکرمن راضی هستم.

6 آذر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. ممنون از لطف شما

10 آذر 1397
محمد خلیلی

با سلام و عرض ادب بنده جهت کاشت مو با کلینیک های مختلفی تو ایران مشاوره داشتم حتی با کلینیک شما. بنده متوجه شدم که کلینیک ر...... تهران روش sutرا در یک روز تا 14000تار مو انجام میده و سه تا از دوستان هم که آنجا رفتند کاملا باکیفیت و زیبا و پرتراکم واسشون کار شده ، سه تا از دوستانم هم که کلینیک شما آمدند آنها کار کاشت را در سه روز واسشون انجام دادید،البته کیفیت کار آنها هم با کیفیت و پرتراکم است. اکنون سوال من که از مشاورینتون هم پرسیدم ولی متوجه نشدم این است که چرا تو کلینیک شما نمیشه کار کاشت را با دوازده هزارتار در یک روز انجام داد؟ و فرق دستگاه های شما با آنها که مدعی روش sutهستند چی هست؟ آیا روش شما بیشترشبیه fitنیست؟

8 آذر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. در کلینیک های دیگه کاشت مو توسط چند نفر انجام میشه که ممکنه نتیجه کار یکدست نباشه، اما در کلینیک دی با توجه به احساس مسئولیتی که وجود داره، عمل کاشت مو از ابتدا تا انتها توسط یک نفر انجام میشه تا نتیجه کار یکدست باشه.

10 آذر 1397
محمد

سلام. در رابطه با روش sut دو سوال داشتم. 1- آیا برداشت و کاشت هر دو با دستگاه انجام میشه؟ 2- در پیامی اشاره کردین 4 ماه تا دو سال احساس بی حسی در سر حس میشه؟ میشع توضیح بدین؟

15 آذر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. برداشت به وسیله دستگاه و کاشت توسط دست انجام میشه. به علت حساس بودن سیستم عصبی پوست سر، بی حسی به مدت طولانی تری حس میشه.

17 آذر 1397