به کلینیک تخصصی کاشت مو و زیبایی دی خوش آمدید
blog detail header image

کاشت مو و ده نکته که قبل از جراحی باید بدانید

کاشت مو و ده نکته که قبل از جراحی باید بدانید

کاشت مو و ده نکته که قبل از جراحی باید بدانید

کاشت مو یکی از گزینه‌های پیش رو و مهمترین گزینه برای افرادی که با ریزش مو روبرو هستند، بود و اگر شما هم جزء این افراد هستید حتما با سوالاتی در اینباره روبرو خواهید بود. در این مطلب قصد داریم به تعدادی از سوالات شما درباره کاشت مو پاسخ دهیم.

در این مطلب می‌خوانید:

  • آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید؟
  • آیا افراد کاملا طاس هم می توانند مو بکارند؟
  • آیا از موی نواحی دیگر( به جز پشت و اطراف سر) هم می توان به عنوان منطقه دهنده استفاده کرد؟
  • آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد یا دائمی است؟
  • آیا موهای کاشته شده قابل رشد هستند و می توانند آنها را رنگ یا فر کرد؟
  • آیا می توان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد؟
  • آیا کاشت مو هم عوارضی دارد؟
  • آیا بعد از عمل محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟
  • آیا عمل کاشت مو دردناک است؟
  • بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

بسیاری از افرادی که دچار طاسی هستند و یا دچار ریزش موی دائمی شده اند با انبوهی از پرسش ها مواجه می شوند و اگر پاسخ مناسبی برای آنها بیابند، راحت تر می توانند درباره کاشت مو تصمیم بگیرند. حالا در این بخش به پاسخ سوالات شما درباره کاشت مو می‌پردازیم:

آیا افراد کاملا طاس هم می توانند مو بکارند؟

اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشند، طاسی کامل و درجه هفت محسوب می شود. این افراد معمولا بانک موی کافی هم ندارند و پشت سر شان شبیه نعل اسب مو دارند و نمی توانند کاندید مناسب برای کاشت مو محسوب شوند. برای چنین افرادی کلاه گیس توصیه می شود.

چه افراد واجد شرایط کاشت ابرو و مژه هستند؟

معمولا افراد با ابروهای تکه ای یا ظریف و با تراکم کم واجد شرایط کاشت ابرو و مژه هستند. البته میزان موفقیت در کاشت ابرو بستگی به توانایی جراح و تیم او دارد.

در عین حال کاشت ابرو برای بیماران دچار نقص ابرو مناسب تر است و برای بانک مو می توان از موهای پشت گردن و نقاطی از بدن که ضخامت کمتری دارند استفاده کرد. کاشت مژه نیز قابل انجام است ولی بسیار مشکل و پر دردسر است و نتایج هم به اندازه کاشت ابرو رضایت بخش است.

آیا از موی نواحی دیگر( به جز پشت و اطراف سر) هم می توان به عنوان منطقه دهنده استفاده کرد؟

موهای مناطق مختلف بدن دارای تفاوت های ساختاری و اساسی با یکدیگرند بنابراین نمی توان از موی هر ناحیه از بدن به جای موی سر استفاده کرد و بهترین مو برای کاشت درمناطق طاس سر، موی ناحیه مشخصی از پشت و اطراف سر است.

آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد یا دائمی است؟

در مورد افرادی که تراکم موی پشت سر آنها کافی نباشد و وسعت طلبی زیاد باشد این امکان وجود دارد که پس از کاشت اولیه به روش fut  از روش fit  یا همان fue  می توان کاشت مو را ترمیم کرد و وسعت بیشتری را پوشش داد در حین حال موهای کاشته شده دوباره نمی ریزند زیرا آنها از پشت سر برداشته می شوند و این موها نسبت به هورمون عامل ریزش مو ( دی هیدرو تستسترون) حساس نیستند. بنابراین بقای این موها همیشگی است.

آیا موهای کاشته شده قابل رشد هستند و می توانند آنها را رنگ یا فر کرد؟

بله خصوصیان این موها مثل سایر موها هستند و رفتاری که با سایر موها داریم با این موها نیز می توان داشت. فقط طی ماه اول پس از کاشت مو نباید موها را رنگ یا فر کرد. حتی ریش وسبیل کاشته شده در آقایان کاملا طبیعی و قابل اصلاح  و آرایش هستند.

آیا می توان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد؟

به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی ما، بین انسان ها در صورت استفاده از موهای شخص دیگر این موها پس زده می وشند و به اصطلاح نمی گیرند.

آیا کاشت مو هم عوارضی دارد؟

اگر کاشت مو توسط متخصص پوست و موی با تجربه و آشنا به جزئیات بیماریهای پوست و مو و با رعایت شرایط استاندارد فیزیکی و استریلی انجام شود عارضه ای در پی نخواهد داشت ولی پس از کاشت مو تعدادی عوارض موقت وجود دارد از جمله تورم خفیف در پیشانی که با تنظیم حالت نیمه نشسته حین خواب برای چند شب اول و کمپرس  سرد پس از کاشت مو قابل بهبود است. درد در منطقه دهنده یا گیرنده مو هم که اغلب خفیف و زودگذر است و با مصرف داروهای مسکن برطرف می شود.

آیا بعد از عمل محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟

البته موهای جدیدی به جای موهای برداشته شده در نمی آیند اما تکنیک برداشت به گونه ای است که به طور معمول محل برداشتن مو در پشت سرمشخص نیست و این محل در زیرخواب موهای پشت سر مخفی خواهد شد.

آیا عمل کاشت مو دردناک است؟

خیر این عمل سرپایی و با روش بی حسی موضعی انجام می شود وتنها درد بیمار درد تزریق ماده بی حسی در ابتدای عمل است. در حقیقت ممکن است در طول عمل  شما خواب باشید.
در هر جلسه کاشت مو حداکثر چند گرافت کاشته می شود؟

معمولا در یک جلسه حداکثر حدود 1500 تا 2000 گرافت ( معادل 4 تا 5 هزار تار مو) می توان برداشت و کاشت کرد.

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

با هر روشی که کاشت مو انجام شود برای دو تا سه هفته موهای کاشته شده رشد می کند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای پیوند زده شده است. سپس موها وارد فاز استراحت شده و می ریزند البته ریشه مو سالم و زنده است.

رشد مجدد مو پس از سه تا چهار ماه آغاز شده و حدود سه ماه دیگر طول می کشد( یعنی در مجموع شش ماه) تا موها کاملا رشد کنند و مجددا سه ماه دیگر زمان لازم است تا موهایی که در آمده اند کاملا شبیه موهای طبیعی شوند در این زمان اگر همه فاکتورها رعایت شده و کار به صورت حرفه ای انجام شده باشد اگرچه تراکم موهای کاشته شده کمتر از تراکم موی طبیعی است ولی نمای منطقه کاشت کاملا عادی است و هیچکس متوجه کاشت مو در فرد نخواهد شد. 

16 نظر

فریدون نجفی

ممنون بسیار عالی - جواب تمامی سئولات داده شده

22 مرداد 1396

پاسخ

مدیر سایت

خواهش میکنم .

23 مرداد 1396
فریدون نجفی

ممنونم از اطلاعات مفیدتون و جالبتون . چه خوب بود افرادی که اطلاعاتی در باره موضوعات ندارند حداقل دیگران را به شک و تردید نمی انداختند. !

22 مرداد 1396
نگین

خسته نباشین..ببخشین کاشت مو برای خانمها هم جواب می دهد؟

13 شهریور 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام . همه خانم‌هایی که دچار طاسی یا ریزش ما هستند، نمی‌توانند مو بکارند.اغلب ریزش مو در خانم‌ها با آقایان متفاوت است، ریزش مو در خانم‌ها به‌صورت منتشر است و موهای همه قسمت‌های سرشان به‌صورت منتشر شروع به ریزش می‌کند. موهایی هم که برای کاشت برداشته می‌شود از همین موهای در حال ریخته شدن هستند که اگر آنها را در جای دیگر قرار دهیم باز هم روند ریزش خود را طی می‌کنند و با کاشتن آنها مجدد شاهد ریزش آن ها هستیم و موها دیر یا زود می‌ریزند، به‌همین دلیل تنها خانم‌هایی که موهای خود را به دلایلی مثل زخم، سوختگی و تصادف از دست داده‌اند، می‌توانند با بررسی شرایط دیگر دوباره مو بکارند.

23 شهریور 1396
صفی الله کریمی

سلام و احترامات تقدیم است . نام من صفی الله فعلا در کابل افغانستان سکونت دارم و کلنیک تانرا از طریق سایت تون دیدم . و من میخواهم بیایم ایران بخاطری کاشت موی طبعی شما لطف نموده ایمیل ادرس تانرا برایم بفرستید تا چند تا عکس بری تان بفرستم و همچنان برم بگویید بعد از دیدن عکسها که من چند روز باید ایران بمونم از شروع تا ختم کاری تون ؟ و هم هذینه اش را هم برم بگویید . و من همراه ندارم اگر امکان داشته باشه بعضی از فامیل های ما در اصفهان است و عمل کاشت مو اگر در اصفهان شود بهتر است .با احترام منتظر جوابی هر چی زوتر تان استم

29 مهر 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام . خیر در اصفهان شعبه نداریم . کل زمان کاشت مو سه روز کاری می باشد . شما می توانید از طریق صفحه ی نوبت دهی آنلاین و از طریق ربات تلگرام کلینیک دی تصاویری از سر خود ارسال کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند .

30 مهر 1396
حمید ایزدی

با سلام خدمت دکتر عزیز توضیحات بسیار کامل و جامع و خالصانه بود ممنون

26 آبان 1396
مهدی کوچکیان

با سلام و احترام و تشکر از اطلاعات صحیح شما من حدود 8 سال قبل مو کاشتم. اکنون احساس می شود که لازم و ضروری است یک ترمیم تکمیلی انجام شود. دفعه قبل با جراحی از پشت سر برداشتند. بانک موی خوبی پشت و اطراف سر دارم و جلو سر نیاز به ترمیم و وسط سر نیاز به کاشت دارد. اولا می خواستم بدانم که بهترین روش چیست ثانیا می خواستم بدانم چقدر حدودا هزینه دارد. و موضوع سوم اینکه اگر بخواهم در موسسه شما کاشت را انجام دهم چکار باید انجام دهم زیرا من اصفهانی هستم اما شنیده ام که کار موسسه شما عالی است و قیمت آن نیز معقول است. با تشکر

29 آبان 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام و احترام . شما می بایست یا از طریق دو شماره 09176090290 , 09378787431 از طریق واتس اپ و یا تلگرام تصاویر از سر خود را ارسال کنید تا مشاورین ما بعد از بررسی به شما هزینه و مدت زمان را اعلام کنند .

29 آبان 1396
حسین

با سلام و خسته نباشید لطف کنید بفرمائید ایا کاشت مو به روش sut هم انجام میدهید یا خیر؟ اگر ممکنه جواب رو ایمیل کنید

10 بهمن 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. روش کاشت موی ما safer یا همان sut هست که هزینه هر تار مو 250 تومن می باشد.

14 بهمن 1396
کاوه

با سلام کاوه هستم از اصفهان میخواستم بدونم که امکان نوبت دهی قبل از ساله جدید هست چون بعد از عید عروسیم هست و میخوام تو برج دوازده پیوند مو انجام بدم تا موعد عروسی موهام رشد کنه .و سواله دیگه اینکه عکس های پیوند مو رو که میبینم فضای خالی بین موها زیاده امکانه کاشت نزدیکتر موها هست و همچنین میخواستم هزینه ی کاشت رو بدونم . و یه چیزه دیگه شنیدم که قسمت پیشانی تا جایی که حالت چین روی پیشانی میفته نمیشه مو کاشت ایا امکان کاشت مو روی پیشانی هست که پیشانی کوچکتر نشون داده بشه. ممنون که وقت میزارین و جواب میدید .

3 اسفند 1396

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. موهای کاشته شده 10 ماه بعد رشد می کند و اگر الان کاشت مو رو انجام بدین، نتیجه ای برای عروسیتون نداره. بنابر ضخامت موها، تراکم مشخص می شود و تراکم موها 100% مثل روز اول نمیشه. روی چین پیشانی امکان کاشت وجود نداره و حالت طبیعی نخواهد داشت و خط رویش مو استانداردهایی داره که طبق اونها کاشت انجام میشه.

3 اسفند 1396
سلطانی

چه سنی برای کاشت بهتر است؟

8 فروردین 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. 25 سال تمام به بالا سن مناسب کاشت مو می باشد.

14 فروردین 1397
خراسانی

با سلام آیا کاشت مو در خانمی که بعلت ارثی بودت دچار ریزش مو شده موثر است؟؟ طبق نظر دکتر ریزش مو ارثی است

22 فروردین 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. به خانم هایی که ریزش موی ارثی دارند، کاشت مو را پیشنهاد نمی کنیم، زیرا معمولاً خانمهایی که ریزش موی ارثی دارند، بانک موی ضعیفی دارند.

23 فروردین 1397
آرش پارسا

باسلام وعرض خسته نباشید آیا درمدت سه روزی که درآنجا اقامت داریم میتونیم همراه داشته باشیم؟

29 فروردین 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. نیازی به همراه نیست ولی در صورت تمایل به داشتن همراه، هزینه همراه با خودتون هست.

30 فروردین 1397
اکبر نمدی

با سلام و احترام می خواستم در خصوص کاشت مو که آیا برای من امکان کاشت هست یا نه ؟ و دوما هزینه و مدت زمان کاشت چند روز خواهد بود ؟ ممنون و سپاسگذار

5 خرداد 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. باید عکستون رو ارسال کنید تا امکان کاشت مو بررسی بشه. مشاور آنلاین از طریق واتس آپ و تلگرام : 09176090290 , 09378787431

9 خرداد 1397
رضا

با سلام و خسته نباشد من ورزش بدنسازی کار میکنم میخواستم بدونم برای کاشت مو چقدر باید باشگاه نروم

30 خرداد 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. در صورت سبك كار كردن يك ماه بعد كاشت مو و در صورت سنگين كار كردن سه ماه بعد از کاشت مو نباید باشگاه برید.

30 خرداد 1397
احمدی

با سلام و احترام.با توجه به پاسخ‌های شما کاشت مو برای خانم‌ها خصوصا با الگوی ریزش ارثی مؤثر نیست.شما چه راهکاری رو پیشنهاد میدین؟برای این مشکل درمانی هست؟

1 تیر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. کاشت موی خانم ها نتیجه مطلوب مورد انتظارتون رو به دنبال نداره و راهکار خاصی برای رفع این مشکل نداریم.

2 تیر 1397
امیر علی

با سلام.شرایط سنی بخصوصی برای کاشت مو وجود داره؟من 24سالمه

11 تیر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. بهتره صبر کنید تا 26 سالتون بشه. سن مناسب کاشت مو 26 سال به بالا هست.

11 تیر 1397
حسین

با سلام و خسته نباشید. آیا تزریق پی آر پی درد دارد، ممنون می شوم اگر پاسخ کامل بفرمایید؟

28 تیر 1397

پاسخ

مدیر سایت

با سلام. به هر حال هر نوع تزریقی همراه با درد هست، اما نه دردی که غیرقابل تحمل باشه.

3 مرداد 1397