به کلینیک تخصصی کاشت مو و زیبایی دی خوش آمدید
blog detail header image

کاشت سیبیل

کاشت سیبیل

کاشت سیبیل

.

.

کاشت موی سبیل

درمان قطعی برای نداشتن سبیل یا ریزش موی سبیل کاشت سبیل است. ریشه های مویی که برای پیوند زده شوند همانند روش کاشت مو از پشت گردن برداشت می شود. به منظور انجام این کار، یک رشته پوست مو دار بریده می شود و ریشه های موی آن یکی یکی جدا می شود. سپس، ریشه های مو به صورت یکی یکی در نواحی فاقد سبیل پیوند زده می شوند. ریشه موهای پیوند زده شده ویژگی های قبلی خود را حفظ می کنند و سبیل به رشد خود ادامه می دهد. بنابراین چند وقت یک بار باید سبیل کوتاه شود. وقتی ریشه های مو نزدیک به یکدیگر پیوند زده شوند،به خوبی تغذیه نمی شوند. بنابراین تراکم کاشت موی سبیل باید به نحوی باشد که سبیل ها به خوبی تغذیه شوند. پس از کاشت سبیل که همراه با رشد مو است (پس از 4 تا 6 ماه)، کاشت سبیل مجدد برای پر کردن نواحی محدودی از سبیل که هنوز خالی هستند، شاید صورت بگیرد. این کاشت موی طبیعی است و موی سبیل رشد خواهد کرد. جای زخم، جای بخیه جراحی، جای سوختگی، ریزش سبیل همگی با کاشت مو پوشانده می شود. افراد بدون ریش نیز می توانند کاشت سبیل را انجام دهند. برای کاشت سبیل تنها باید از روش FUE استفاده کرد، زیرا روش FUT نتایج رضایت بخشی را به همراه نخواهد داشت. ریشه های موی که با دستگاه های 0.6 تا 0.7 میلی متری بدون موتور برداشت می شوند، باید به طور همزمان بدون برش پوست پیونده زده شوند، از این رو فرآیند کاشت مو در مدت زمان کمتری صورت می گیرد و بافت مردگی ریشه نیز بوجود نمی آید، زیرا ریشه ها فورا کاشته می شوند. با استفاده از ابزار نوک باریک در طول برداشت و پیوند از ایجاد جای زخم جلوگیری می شود. خود فرد شخصا حدود و تراکم کاشت سبیل را مشخص می کند. در کاشت سبیل وقتی 1000 ریشه مو به ناحیه بالای لب فردی که اصلا سبیل ندارد، پیوند زده شود،ظاهر بدون ریش و سبیل چهره از بین می رود، اما اگر فرد می خواهد سبیل متراکم تری داشته باشد، تعداد ریشه های مو افزایش پیدا می کند. در وضعیتی که کاشت ریش از طریق روش FUE صورت بگیرد، ریش چه متراکم و چه کم تراکم باشد، در هر صورت به قدری طبیعی به نظر می رسد که فرد آرایشگر به هیچ وجه تشخیص نمی دهد که از روش کاشت سبیل استفاده کرده اید. در روش FUT، تعداد ریشه های مورد نیاز را می توان در ناحیه سبیل با درنظر گیری زاویه رشد طبیعی برداشت کرد و پیوند زد. کاشت موی سبیل عمل بسیار مهمی است و تنها باید توسط خود پزشک جراح صورت بگیرد.

روش های کاشت ریش و سبیل

بدون شک جوانی که ریش ندارد احساس مردانگی نمی کند و اعتماد به نفس ندارد. ضمنا چون کم سن و سال تر به نظر می رسد اطرافیان او را به عنوان یک مرد کامل قبول ندارند. این مساله در روابط اجتماعی وبه ویژه درمرحله انتخاب همسر مشکلات زیادی برای فرد ایجاد می کند.

درمان اصلی کم مویی صورت کاشت موی طبیعی است. کاشت مو در صورت با روش های FUT و FITانجام می شود. مراحل برداشت و کاشت مو در صورت شبیه کاشت موی سر است .غالبا از موهای پشت سر برای برداشت استفاده می شود. در روش FUT نوارباریکی از پوست پشت سر برداشته می شود و پس از استخراج گرافت ها ، فولیکول های مو یک به یک در پوست صورت کاشته می شود. در روشFIT از همان ابتدا با وسیله ظریفی بنام پانچ موها تک تک از پشت سر خارج می شود و تک تک کاشته می شود. کاشت ریش و سبیل با کمک بیحسی موضعی انجام می شود و معمولا 4-5 ساعت طول می کشد.

در کاشت ریش و سبیل گرافت های یک تار مویی یا دوتار مویی در پوست صورت کارگذاشته می شود و از گرافت های 3 یا 4 تارمویی استفاده نمی شود تا نتیجه عمل طبیعی باشد. معمولا 2000تا 3000 گرافت لازم است تا پوشش مناسبی در کل صورت ایجاد شود. با این حال بیمارانی که صورت شان کاملا بدون مو است می دانند که با یک جلسه نمی توان تراکم موی کاملا طبیعی ایجاد کرد ولازم است در مرحله دوم لابلای موها را پر کرد

لازم به یادآوری است که موهای کاشته شده پس از چند هفته به طور موقت می ریزد. رشد مجدد موها از ماه سوم شروع شده و به تدریج ظرف 9 ماه کامل می شود.

از آنجا که ضخامت موهای کاشته شده در صورت و زاویه رویش آنها صد درصد با موهای طبیعی مطابقت نمی کند بهتر است موهای صورت کوتاه نگه داشته شوند. تجربه دکتر مکرمی نشان می دهد که اغلب بیماران تنها با پدیدار شدن نقاط سیاه در صورت که همان موهای ریش و سبیل هستند و باعث زبری پوست می شوند احساس رضایت می کنند و به دنبال تراکم یا پرپشتی خیلی زیاد نیستند.

کاشت ریش و سبیل عارضه خاصی ندارد.ممکن است چند هفته جوش صورت ایجاد شود که با درمان آنتی بیوتیکی بهبود می یابد.

نکته بسیار مهم آن است که کاشت ریش و سبیل فقط و فقط توسط متخصص پوست و مو باسابقه کاری زیاد انجام شود. چون ناحیه صورت در دید مستقیم قرار دارد و کیفیت عمل بسیار مهم است

.

عوارض

کلیه عمل های جراحی عوارض جانبی دارند. عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل از قرار زیر است: • خونریزیعفونتبی حسی یا سفتی ( موقتی)دردورم پیشانی و یا صورتایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کنندهرشد نامناسب موهای پیوندیظاهر غیرطبیعی موی پیوندی

.

 

0 نظر