به کلینیک تخصصی کاشت مو و زیبایی دی خوش آمدید
blog detail header image

کاشت مو در شهرکرد

کاشت مو در شهرکرد

کاشت مو در شهرکرد

شهرکرد و کاشت مو در شهرکرد عنوانی است که امروز در رابطه آن می‌خوانید. این روزها کاشت مو در ایران یکی از مسائل پیش رو بسیاری از هموطنان است. ما در کلینیک دی تصمیم داریم که به این مساله پرداخته و راه‌کارهایی را برای داشتن موهای بهتر و سالم ارائه دهیم.

استفاده از بخش‌هایی از پوست سر که در آن بافتی از پوست سر به همراه منبع اصلی تولید خونش به یک منطقه طاس کاشته شود، به قرن ۱۹ بر می‌گردد. یعنی می‌توانیم بگوییم در قرن ۱۹ میلادی برای اولین بار انسان برای کاشت مو تلاش کرد و به فکر کاشت مو افتاد.

استفاده از تکنیک‌های کاشت موی مدرن به دهه ۳۰ میلادی در ژاپن بر می‌گردد که آن موقع جراحان از گرافت‌های کوچک و حتی "گرافت‌های واحد فولیکولی" برای جایگزین کردن مناطق آسیب دیده ابرو یا مژگان، ولی نه در رابطه با برطرف سازی طاسی، استفاده می‌کردند. در آن زمان تلاش‌های آن‌ها مورد توجه گسترده‌ای قرار نگرفت، و آسیب‌های جنگ جهانی دوم به کشور آن‌ها پیشرفت‌های آن‌ها را تا دو دهه دیگر مخفی نگه داشت. در اواخر دهه ۵۰ بود که عصر مدرن کاشت مو در جهان غرب شروع شد، زمانی که یک متخصص پوست نیویورکی به اسم نرمن ارنریش (Norman Orentreich) با استفاده از بکارگیری گرافت‌های آزاد دهنده در بیماران دارای الگوی طاسی مردانه شروع به آزمایش کرد.

قبل از این تصور می‌شد که موی کاشته شده بیشتر از موی اولیه در منطقه "گیرنده" رشد نمی‌کند. دکتر ارنریش نشان داد که استفاده از چنین گرافت‌هایی باعث می‌شود که موهای جدیدی در منطقه گیرنده رشد کنند که دوام آن‌ها به همان اندازه‌ای باشد که در محل اولیه خود در اختیار داشته‌اند. سپس این دکتر والتر پی انگر (Walter P. Unger) بود که پارامتر‌های "ناحیه مطمئن دهنده" را تعریف کرد که از آن می‌توان دایمی ترین فولیکول‌های مو را برداشت کرد، از این پارامتر‌ها دیگر به عنوان پایه اساسی برداشت فولیکول مو، خواه روش نواری، خواه روش FUE استفاده می‌شود. تا ۲۰ سال بعد، جراحان بر روی گرافت‌های کاشت موی کوچکتر کار کردند، ولی نتایج از نظر موفقیت بسیار محدود بود، بطوریکه استفاده از گرافت‌های دو تا چهار میلیمتری منجر می‌شد سر شخص ظاهر عروسکی به خود بگیرد.

در دهه ۸۰، شروع استفاده از برش‌های نواری جایگزین تکنیک قبلی شد و کارلوس یوبل (Carlos Uebel)در برزیل استفاده از تعداد بیشتری از گرافت‌های کوچک را مشهور ساخت، درحالیکه در آمریکا دکتر ویلیام راسمن (William Rassman) در یک جلسه درمانی شروع به استفاده از هزاران "میکروگرافت" کرد. در اواخر دهه ۸۰، دکتر B.L. Limmer استفاده از میکروسکوپ برجسته نما را برای تبدیل یک نوار دهنده به میکروگرافت‌های کوچک باب کرد. به دنبال آن روش کاشت موی واحد فولیکولی شروع به شکل گیری کرد، و شکاف‌ گرافت‌ها و اندازه آن‌ها کوچکتر شد. این گرافت‌های کوچکتر به جراحان اجازه میدهد تا گرافت‌های واحد فولیکولی بیشتری را در منطقه پذیرنده قرار دهند. به دنبال موفقیت‌های کسب شده جراحان نیز توجهی بیشتری به این کلیت ماجرای گرافت‌های کاشته شده معطوف ساختند. اتخاذ تکنیک "برش جانبی" در اوایل شروع سال ۲۰۰۰، باعث شد تا جراحان کاشت مو دو تا چهار گرافت واحد فولیکولی مو را انتخاب کنند که باعث شد موی کاشته شده بهتر بر روی پوست سر قرار گیرد و منطقه‌ای که طاس است را بهتر در بر بگیرد.

خدمات ویژه کلینیک دی برای متقاضیان کاشت مو در شهرکرد کلینیک فوق تخصصی دی این افتخار را دارد که به هموطنان عزیز شهرکردی نیز همچون دیگر عزیزان سراسر کشور خدمات ویژه کاشت مو و زیبایی ارائه دهد. در این بسته‌های ویژه به متقاضیان ساکن شهرکرد تخفیف ویژه‌ای ارائه می‌شود و این عزیزان با سفر به شیراز از خدمات کاشت مو و همچنین راهنمای اقامت در شهر شیراز و پایتخت فرهنگی ایران زمین بهره‌مند خواهند شد. کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید و از خدمات رایگان مشاوره ما نیز بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط با کاشت مو در شهرکرد:

0 نظر